Jak zhubnout jednou provždy

Jak nehubnout, ale zhubnout jednou provždy? Je to vůbec možné? A jak se zbavit strašáku jo-jo efektu, který ničí hubnutí mnoha lidí?

Máte za sebou různé diety, díky kterým se vám podařilo zhubnout pár kilo, ale po pár týdnech se vám vrátily vaše kila zpět i s nějakým váhovým přírůstkem navíc? Nejste v tom sami, tenhle problém má většina lidí, kteří drželi nějakou dietu.

Jo-jo efekt bývá důsledkem rychlých diet, při kterých organismus strádá, většinou totiž, abychom co nejrychleji zhubli, jíme málo nebo nekvalitně. Náš organismus na to reaguje přepnutím do úsporného režimu, omezí spalování živin a hubnutí se zpomaluje. Důsledkem častých diet je zpomalení metabolismu.

Nejlepší způsob jak zhubnout trvale je zcela změnit dosavadní životní styl. Naučit se přijímat pestrou a vyváženou stravu, která obsahuje spoustu vitamínů, minerálních látek, enzymů a vlákniny. Ideálně si udělat čas na jídlo ve 3 – 5 porcích denně.

Ke svému novému jídelníčku byste neměli zapomínat na pohyb. Cvičte, běhejte, jezděte na kole, koloběžce, choďte na svižné procházky, vše se počítá. Pohybem podpoříte spalování tuků, získáte dobrou kondici a pěknou vypracovanou postavu.

Pokud byste chtěli změnit svůj dosavadní životní styl a stále nevíte jak na to, ráda vám s tím pomůžu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *